Biz mekanlarımızın ışıltısı olan suya “keyif” katmayı seviyoruz.

 

Bizce suya dair olan herşey güzel olmalı. Malzemeye şekil vermeli sudan ilham alan bakışımız. Hareleriyle, dalgalarıyla, asaletiyle, yalınlığı ve heyecanıyla sudan biçimler oluşturmayı seviyoruz.

 

Bizce suya dair herşey işlevsel olmalı. Bazen ağır ağır akmalı, bazen hızlı, kimi zaman köpürerek kimi zaman tanelenerek. Biz onun karakterini akışında keşfetmeyi seviyoruz.

 

Bizce suya dair herşey geleceği düşünmeli. Dünyanın ve yaşamın sorumluluğunu yüklenerek tasarrufu akışkanlığa dönüştürmeli. Biz, emanet aldığımız ve miras bırakacağımız insanlığın ortak geleceği için doğaya duyarlı armatür üretmeyi seviyoruz.

 

Banyolara ve mutfaklara “keyif” getirmeyi seviyoruz...

 

 

VİZYONUMUZ


Faaliyet alanımızdaki ürün ve hizmetlerde; Bölgesel, ulusal ve küresel alanda en çok tercih edilen marka olmak.


MİSYONUMUZ


Müşterilerimizin beklentilerini karşılamak üzere; Zamanında, talep edilen şekil ve miktarda, insan sağlığına uygun ürün ve hizmet sağlamak.


KALİTE POLİTİKAMIZ


 1.    Yasal mevzuatlara, yönetim sistem standartlarına uymak.
 2.    Müşteri beklenti ve memnuniyetini sağlamak.
 3.    İlk defada en doğrusunu yapmak.
 4.    Siparişleri zamanında teslim etmek.
 5.    Ekip çalışması ve doğru bilgi alışverişini sağlamak.
 6.    Çalışanları eğitmek ve sürekli gelişimlerini desteklemek.
 7.    Yenilikçi yaklaşımları cesaretlendirmek.
 8.     İnsan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen uygulamalar yapmak.
 9.  Doğal kaynaklarımızı ve enerjimizi bilinçli kullanmak.
 10. Atıkları azaltmak ve kirliliği önlemek.
 11. Sağlıklı ve güvenli çalışma ortamını oluşturmak.
 12. Riskleri analiz ederek azaltmak.
 13. Alanında en iyisi olmak.

MÜŞTERİ MEMNUNİYET POLİTİKASI


Penta Grup Yapı San. ve Tic. A.Ş. olarak tüm iş süreçlerinde sürdürülebilir ve arttırılabilir müşteri memnuniyetini sağlamak en temel hedef olarak belirlenmiştir.

Müşteri memnuniyeti ve şikâyet yönetim süreçleri ile müşteri ihtiyaç ve beklentilerini izleyerek, gelişime açık alanları belirleyerek sürekli iyileştirme faaliyetleri planlanır ve düzenli olarak gözden geçirilir.

Çalışanların katılımcılığını, paylaşımcılığını, yaratıcılığını destekleyerek, kendilerini de sürekli geliştirebilecekleri süreçler planlanır.

Tüm süreçler oluşturulurken ve uygulama esnasında yasal ve mevzuata dayalı şartlara, uygulanabilir şartlara ve müşteri beklentilerine uyularak çalışanların bildirimleri de dikkate alınarak planlama gerçekleştirilir.

Müşteri memnuniyetini kalıcı kılmak için, müşteri şartlarının karşılanıp karşılanmadığı ile müşterinin değişen beklentileri ölçülüp değerlendirilir ve bunları tüm çalışanlara duyurmak suretiyle, sunulan ürünle ilgili en ufak memnuniyetsizlik dikkate alınarak iyileştirme faaliyetleri gerçekleştirilir.

 

KALİTE POLİTİKASI


Kalite politikası kapsamında uygulamayı taahhüt ettiğimiz temel ilkeler;

 • Sektörde öncü kuruluş olmak, rakiplerinden her zaman bir adım önde olmak ve bu niteliğini devam ettirebilmek için yenilikleri hızlı ve etkili bir biçimde süreçlerine uyarlamak,
 • Çalışanlarının katılımını sürekli sağlayarak süreçlerde aldığı rolü etkinleştirerek müşterilerine hızlı çözümler sunmaktır,
 • Müşterilerinin istediği şartları, yasal ve uygulanabilir tüm mevzuat şartlarını sağlamak, sistemi etkin bir şekilde uygulayarak hep kaliteli ürünler ürettiğinin güvencesini vererek müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak,
 • Sürekli iyileştirme yaklaşımı çerçevesinde tüm süreçlerindeki planlı faaliyetleri ile uluslararası düzeyde rekabet edebilecek seviyeye yükseltmek,
 • Çalışanlarının yetkinlikleri arttıracak eğitimleri gerçekleştirmek,
 • Kalite politikasını, şirketlerinin amaçlarına uygunluğunu sağlamak için sürekli gözden geçirmek,
 • Kalite yönetim sistemimizin ISO 9001:2015 standardının gereklerini yerine getirecek şekilde dokümante edilmesini, belgelendirilmesini ve sürekli iyileştirilmesini sağlamaktır.

YÖNETİM KURULU BAŞKANI:
 
NİZAMÜLMÜLK GÜNEŞ
 
YÖNETİM KURULU ÜYESİ:
 
FATMA SEVİL KANAR 
 
YÖNETİM KURULU ÜYESİ:

ZEYNEP SELÇUK
 
YÖNETİM KURULU ÜYESİ:

MEHMET HÜSREV
 
YÖNETİM KURULU ÜYESİ:

NİHAT ÖZDEMİR
 
YÖNETİM KURULU ÜYESİ:

MUHSİN BİLGİ
 
YÖNETİM KURULU ÜYESİ:
 
ADEM GÖKTAŞ
 
YÖNETİM KURULU ÜYESİ:

ALİ İHSAN ŞUŞOĞLU
 
YÖNETİM KURULU ÜYESİ:

HAMİT SEKMAN
 
GENEL KOORDİNATÖR:

MUSTAFA D. KORTİKOĞLU